Jaką bieliznę nosić w pracy?

Odpowiednio dobrana bielizna sprawia, że nie tylko wygląda się o wiele lepiej, ale także posiada się świetne samopoczucie. Jest to bardzo ważne zarówno w domu, jak i w pracy. Warto więc nauczyć się wybierać takie modele, które zapewnią maksymalny komfort. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Wygoda ponad wszystko

O ile majtki dosyć łatwo wybrać, to biustonosz już niekoniecznie. Wynika to z tego, że trzeba jednocześnie dobrać zarówno pasujący obwód, jak i odpowiednią miseczkę. Duży kłopot mają z tym zwłaszcza panie, które posiadają nietypowe wymiary, na przykład są bardzo szczupłe, ale obdarzone sporymi piersiami. Warto jednak poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego modelu. Miseczki powinny całkowicie otaczać pierś, a obwód być na tyle ciasny, by pasek się nie przesuwał. Wynika to z tego, że w przeciwnym wypadku obniża się jędrność piersi oraz często pojawiają się bóle kręgosłupa. Materiał nie może jednak opinać ciała zbyt mocno – jest to dosyć nieprzyjemne uczucie i powoduje spory dyskomfort. Ramiączka natomiast muszą zostać odpowiednio wyregulowane, aby nie ciągnęły biustonosza w górę oraz nie odstawały od skóry.

Wygląd również jest istotny

W pracy warto zadbać o to, aby odpowiednio się prezentować. Profesjonalny oraz elegancki wygląd podnosi pewność siebie, a co za tym idzie, znacznie poprawia humor. W innym wypadku można odczuwać dyskomfort, a nawet usłyszeć nieprzyjemne uwagi. Przede wszystkim warto pilnować, by:

  • biustonosz nie wystawał spod ubrania,
  • bielizna nie prześwitywała przez materiał,
  • ramiączka się nie zsuwały i nie marszczyły.

Najlepiej wybierać ekskluzywne biustonosze, ponieważ cechuje je wysoka jakość i spora wytrzymałość. W ich przypadku można mieć pewność, że sprawdzą się idealnie w trakcie pracy biurowej. Najchętniej kupowane są gładkie oraz wygodne modele, dlatego to właśnie na takie najlepiej się zdecydować.

Jak dobierać kolor bielizny do koloru ubrania?

Wiele kobiet nosi w pracy białą koszulę, na przykład pracownice banku lub urzędu. Nietrudno jednak zauważyć, że założenie pod nią stanika w takim samym kolorze sprawia, iż jest on bardzo widoczny. Może to być dosyć krępujące. Co więc w takiej sytuacji powinno się zrobić? Otóż należy wybierać cieliste modele, których zarys się nie odznacza. Jeżeli chodzi o ciemne i kolorowe ubrania, to świetnym pomysłem będzie założenie biustonosza o jak najbardziej zbliżonym do nich odcieniu. Sprawi to, że nawet gdy niesforne ramiączko się wysunie, to nie będzie ono przyciągało niczyjej uwagi.