Filozofia inwestowania

Współcześnie coraz więcej firm posiada własną filozofię inwestowania. Skutek jest różny – zwłaszcza w obrębie rynku kapitałowego. Jeśli chodzi o ten rynek warto wyróżnić prywatne i niezależne towarzystwo funduszy inwestycyjnych – Opoka TFI. Jest to firma ciesząca się ogromnym poszanowaniem głównie ze względu na duże – bo ponad 10 letnie doświadczenie w funkcjonowaniu na rynku. Jak wygląda oferta Opoka TFI? O tym dzisiejszy artykuł, ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej – https://www.opokatfi.pl/.

Oferta

Produkty występujące w szerokiej ofercie firmy można podzielić na trzy podstawowe segmenty. Pierwszy stanowią fundusze przeznaczone szerszej grupie zamożnych klientów pt. Opoka One FIZ, oraz Opoka Omega FIZ. Drugi segment to fundusze zamknięte z zarządzaniem aktywnym, które są dedykowane pojedynczym klientom. Ostatnią gałąź stanowią również fundusze zamknięte, lecz niepubliczne przeznaczone pojedynczym klientom. Nad kompleksową i najwyższej jakości usługą czuwa kadra wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Należy podkreślić, iż jest to jedyny w naszym kraju zespół osób pracujących od 10 lat nad absolutną stopą zwrotu. Filozofia przyświecająca działaniom firmy opiewa w trzy główne tematy – podejście do ryzyka, praca analityczna oraz absolutna stopa zwrotu.

Absolutna stopa zwrotu

Niestety nieprawdą jest, że fundusz absolutnej stopy zwrotu jak można wnioskować po samej nazwie jest totalnie bezpieczny. Zawsze istnieje ryzyko, choć jego margines nie jest wielki, to należy się z tym liczyć i o tym pamiętać. Tego rodzaju fundusz wykazuje ogromną aktywność we wszelkich sektorach, co jest jego niewątpliwym plusem. Ten typ funduszu wymaga dużej wiedzy i doświadczenia w kwestii zarządzania, a także cierpliwości i wyczucia niezbędnego do uzyskania satysfakcjonujących wyników. Fundusze absolutnej stopy zwrotu nie należą do najtańszych, poza tym stanowią inwestycję raczej długofalową. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, jako fundusze bezpieczne. Są zupełnym przeciwieństwem relatywnej stopy zwrotu – różnią je przede wszystkim cele inwestycyjne. Absolutna stopa zwrotu w towarzystwie Opoka TFI ma 100% skuteczność w zwrotach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Gdyby wziąć pod uwagę ostatnie 7 lat – procent oscyluje w granicach 96%, co nadal pozostaje wynikiem rewelacyjnym. Klucz w tak skutecznej strategii ma swoje źródło także w filozofii firmy. Absolutna stopa zwrotu jest generowana dla każdych warunków rynkowych oraz oparta o aktywa wyceniane na rynku publicznym. Dowiedzieć się o tym więcej można między innymi na stronie https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/co-jest-absolutna-stopa-zwrotu-i-czym-sie-rozni-od-innych-celow-inwestycyjnych.

Podsumowanie

Z pewnością warto zaufać towarzystwu Opoka TFI nie tylko ze względu na duże doświadczenie i najwyższej jakości kadry, ale przede wszystkim jak to w rynku kapitałowym najrozsądniej jest ufać cyfrom. Te są bezsprzecznie po stronie Opoka TFI, na co dowodem jest rewelacyjna skuteczność.