Czy leasing samochodu się opłaca?

Leasing samochodu jest opcją coraz częściej wybieraną przez firmy. Prawdę mówiąc opłaca się dużo bardziej niż zakup samochodu, ponieważ jest to wydatek bardzo obciążający budżet. Dlatego leasing dla firm jest tak chętnie wybierany i coraz bardziej popularny. Poniżej dowiesz się, czym jest leasing samochodowy oraz jakie ma zalety.

Czym jest i czym charakteryzuje się leasing samochodu?

Najprościej mówiąc leasing to jedna z form finansowania pojazdu. Przede wszystkim jest kierowana do podmiotów gospodarczych. Leasing samochodowy dzieli się na leasing operacyjnym, który działa podobnie do dzierżawy czy najmu oraz leasing finansowy, który przypomina sprzedaż na raty. Co ważne, z leasingu mogą korzystać nie tylko firmy, ale również osoby prywatne (leasing konsumencki).

Proces leasingowy nie jest wcale skomplikowany. Wystarczy, że w salonie samochodowym wybierzesz samochód, który Cię interesuje. Następnie podpisywana jest umowa leasingowa, na mocy której leasingodawca nabywa samochód i udostępnia go do używania w ramach ustalonych w niej rat leasingowych. Teraz masz już swój samochód w leasingu. To całkiem proste! Prawda?

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leasingu samochodowego? Zastanawiasz się, czy się opłaca i kiedy się opłaca? Zajrzyj na http://superfinansowy.pl/dla-firm/leasing-samochodu-komu-sie-oplaca i przeczytaj koniecznie.

leasing-samochodowy

Zalety leasingu samochodowego

Zalet leasingu samochodowego jest wiele. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

  • nie wymaga dużego wkładu własnego,
  • oferuje niskie oprocentowanie.
  • bardzo łatwa możliwość jego uzyskania – nawet pierwszego dnia istnienia Twojej działalności,
  • nie obciąża zdolności kredytowej i nie jest związany ze skomplikowanymi procedurami (jak w przypadku wzięcia kredytu w banku),
  • ponosisz jedynie koszty użytkowania samochodu, a opłaty są stałe i niezmienne w trakcie trwania umowy,
  • brak koniecznością wykupienia samochodu,
  • leasingodawca często gwarantuje naprawy pojazdu i samochód zastępczy na czas trwania naprawy,
  • pojazd jest od razu zarejestrowany,
  • jest świetnym wyborem zarówno dla dużych firm jak również dla jednoosobowych działalności gospodarczych,
  • możliwość ustalenia wysokości rat (poprzez wpłacenie określonej kwoty początkowej).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj na portal wiedzy finansowej http://superfinansowy.pl/, który skrupulatnie i w sposób przystępny odpowiada na wiele pytań i rozwiewa wątpliwości we wszelkich tematach finansowych. Zapraszamy serdecznie!